Heinz’in Cesur Reklamları

Heinz’in Cesur Reklamları

Heinz, bir dizi yeni basılı reklamla logolarını ve markasını ortadan kaldıran en son marka – ve çeşni devi bunu tam olarak nasıl iyi yapacağını gösteriyor. Geleneksel olarak Tommy K ile el ele giden bir dizi yiyecek içeren domates ketçap reklamları, kitlenin ürünü anında tanımasını sağlamak için tanınmış marka öğelerinden yararlanıyor. Riskli bir hareket, ancak Heinz kesinlikle bunu başaracak güce sahiptir. Çarpıcı reklamlar, bir sosisli sandviç, hamburger ve patates kızartmalarını Heinz logosunun ikonik şekline dönüştürüyor (tabii ki kırmızı sosla serpiştirilmiş). Bu, Heinz’in domates ketçap markasının imza kırmızısı ile birlikte, bunların gerçekten de dünyanın en ünlü çeşnisinin reklamları olduğunu iletmek için yeterlidir. Grafiği ‘olmalı …’ sloganının sonuna yerleştirmek en üstteki kirazdır. O kadar akıllıca yapıldığını düşünüyoruz ki, en iyi basılı reklamlar toplamamıza layık.

Kanadalı reklam ajansı ReThink , markanın hem reklam hem de tüketici alanındaki ününe dayanan cesur reklamların arkasında. Ve Rethink bu açıdan Heinz için durumu zaten kanıtlamıştı.

KraftHeinz’in marka oluşturma ve yenilik müdür yardımcısı Daniel Gotlib , “Heinz yaratıcısıdır. Ketçap budur” dedi . “Bu yılın başlarında, insanlardan anonim olarak ketçap çekmelerini istediğimiz Ketçap Çiz kampanyasını başlattık. Tekrar tekrar gördüğümüz şey, insanların ikonik Heinz şişesini çizmeleriydi. Heinz logosuyla bu sezgisel ilişki, yaklaşımımızı netleştirdi bu kampanya için. ” Komik ketçap çekme kampanyasını kaçırdınız mı? Ketch-up burada.

Markasız reklamcılık trendi, sektör genelinde yayılıyor. Ancak, Subway sandviç markasının asgari düzeyde olması nedeniyle işareti kaçırdığı için , her yaklaşımın başarıyı garanti etmediği açıktır. Heinz’in reklamları, McDonald’s yayın reklamlarına veya yalnızca tür kampanyasına benzer bir şekilde, tanıma sağlamak için tipografi, renk ve şekil gibi marka öğelerini akıllıca kullanır . Markalar, işe yaraması için stratejiyi gerçekten ikonik bir ürünle birleştirmek zorundadır ve bu her zaman kolay değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir